» » Paderewski Ignacy Jan - Pamiętniki [audiobook PL]
Rejestracja
Popularne
  Skąd zwykle bierzesz audiobooki?
  Chomikuj.pl
  freedisc.pl
  pobieram w mp3
  kupuje na CD
  peb.pl
  «    Maj 2024    »
  PoWtŚrCzPiSoNi
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031 
  1

  Paderewski Ignacy Jan - Pamiętniki [audiobook PL]

  Autor: adminKategoria: AudiobookiData: 20-10-2016, 12:42  Paderewski Ignacy Jan - Pamiętniki [audiobook PL]  Opis uploadu:

  wielkosc calosci: 226 MB
  czas trwania : 16h 50m 30s
  bit rate: 32kbps
  rodzaj kompresji: rar
  zawartosc uploadu: mp3
  wersja jezykowa: PL
  czyta: Ksawery Jasienski
  BRAK DANYCH NAPRAWCZYCH

  Opis:

  Wspaniały pianista i renomowany kompozytor, w pewnym okresie polityk i działacz społeczny - był synonimem wielkości muzyki polskiej w świecie, i to nie tylko dla swoich rodaków, ale i dla obcych. Anegdota mówi, że Eskimosi pewien gatunek kartofli nazwali "Paderewski", nie dlatego, żeby znali tę postać, ale dlatego, że tak się nazywa coś bardzo dobrego. Przez długie lata uchodził Paderewski za ambasadora spraw polskich, które umiał poruszać w ważnych momentach wobec najwybitniejszych polityków, korzystając ze swoich niezliczonych kontaktów i znajomości. Był też przykładem tego, co potrafi wielki talent sprzężony z potężną wolą, z rzetelną wiedzą i tytaniczną pracą. Ten zespół walorów artysty, patrioty i człowieka zjednał jeśli nie pełne uznanie, to przynajmniej szacunek wszystkich dla jego wielostronnej działalności. (...)

  Pamiętniki te należy traktować jako dzieło Paderewskiego, świadczące o dużej dyscyplinie myślowej, zdolności do wartkiej narracji, świeżym zmyśle obserwacyjnym. O wszystkim pamięta Autor, niczym nie przeciążając tekstu, jego opowieść jest barwna, przykuwa uwagę Czytelnika. Paderewski umie opowiedzieć nie tylko o ważnych zdarzeniach, ale zarysować ich anegdotyczne tło, niekiedy bardzo zabawne (...). Skromnie mówi o sukcesach, a rzeczowo, sugestywnie i wcale bez przesady o trudnościach, z jakimi przyszło mu walczyć. Rzadko porusza zagadnienia estetyczne, ale jeśli o nich mówi, to wybiera te, które specjalnie silnie jego samego obchodziły. Stosunkowo najmniej mówi o technice pianistycznej, ale te rzadkie uwagi, tu i ówdzie rozsiane, są nie mniej wartościowe. Szerzej miał zresztą ten temat poruszyć w drugim, nie napisanym tomie pamiętników. (...)

  Pamiętniki te są bardzo istotnym dokumentem, rzucającym mocne światło na wielką postać kompozytora i pianisty, na całą epokę, a w literaturze naszej stanowią najlepszą jak dotąd monografię o Paderewskim*.

  Aby komentować, oceniać oraz pobierać pliki zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!

  Podobne pozycje: