» » Ian Douglas - Star Carrier 1-6 [Audiobook PL]
Rejestracja
Popularne
  Skąd zwykle bierzesz audiobooki?
  Chomikuj.pl
  freedisc.pl
  pobieram w mp3
  kupuje na CD
  peb.pl
  «    Kwiecień 2024    »
  PoWtŚrCzPiSoNi
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930 
  0

  Ian Douglas - Star Carrier 1-6 [Audiobook PL]

  Autor: adminKategoria: AudiobookiData: 3-04-2016, 13:16  Ian Douglas - Star Carrier 1-6 [Audiobook PL]

  Ian Douglas - Star Carrier 1-6 [Audiobook PL]

  Ian Douglas - Star Carrier 1-6 [Audiobook PL]

  Ian Douglas to pseudonim, którym posługuje się prawdziwa legenda wśród autorów science-fiction, William H. Keith Jr. Ten urodzony w 1950 roku amerykański pisarz jest autorem pokaźnej ilości powieści i opowiadań. Ma on na swoim koncie tak popularne serie i cykle jak Dr. Who, Galactic Marines, Strażnicy wolności, Warstrider,

  Cykl Star Carrier to opowieść o świecie przyszłości, w którym ziemska cywilizacja na dobre osiągnęła etap podróży międzygwiezdnych. Mamy rok 2404, rok kolejnej wojny Ziemian z wysłannikami nieznanej cywilizacji Sh'daarm, określającej siebie mianem władców Galaktycznego Imperium. Sh'daarm nie biorą jednak bezpośredniego udziału w wojnie, gdyż wysługują się innymi podporządkowanymi sobie gatunkami, m.in. Turuschami, którzy stają oko w oko z żołnierzami Konfederacji (organizacji polityczno-militarnej, powstałej w wyniku połączenia USA, Kanady, Rosji, Australii, Japonii i kilku innych państw). Wojna trwa już kilkadziesiąt lat, lecz wciąż nie są znane powody jej rozpoczęcia przez obcych, nie są też znane żądania tejże cywilizacji względem Ziemi. Do tej pory główne walki miały miejsce w rejonach bezpiecznie oddalonych od Układu Słonecznego, wszystko jednak ulega zmianie, gdy flota kosmiczna Turuschów przekracza granice naszego systemu gwiezdnego...

  Star Carrier I - Pierwsze uderzenie
  ------------------------------------------------
  Wiek XXV. Tajemniczy władcy Galaktycznego Imperium Sh’daar uznali, że gwałtowny rozwój genetyki, robotyki, infotechnologii oraz nanotechnologii (GRIN) doprowadzi gatunek ludzki do punktu „osobliwości technologicznej”, w którym ludzkość osiągnie transcendencję. Sh’daar uważają, że jest to zagrożenie dla całego Wszechświata – dlatego gatunek ludzki musi zostać powstrzymany, nawet jeśli miałoby to oznaczać jego całkowitą eksterminację. Lecz ludzie nie byliby sobą, gdyby podporządkowali się bez szemrania naciskom obcych, choćby i najpotężniejszych... Siedziałeś kiedyś za sterami gwiezdnego myśliwca? Czułeś strzał adrenaliny, kiedy jednostka wroga pojawiła się w celowniku? Mrużyłeś oczy, oślepiony słońcami nuklearnych eksplozji, rozdzierających głuchą ciszę przestrzeni? Miałeś okazję stanąć w obronie swojego świata, być jednym z tych, o których Churchill powiedział: „Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym?”. Wiesz, jak to jest, kiedy trzeba awaryjnie wylądować i radzić sobie w obcym, skrajnie wrogim środowisku? Teraz masz niepowtarzalną okazję przeżyć to na własnej skórze. Zobaczysz, jak postrzega krwawe starcie nie tylko zwykły żołnierz, ale także jak wygląda ono z perspektywy dowódcy.

  Format: MP3
  Jakość: 44 kHz, 128 Kbps, Mono
  Rozmiar RAR: 644,6 MB
  Rozmiar na dysku: 703,3 MB
  Czas nagrania: ~12h 19m
  Lektor: Sławomir Holland

  Star Carrier II - Środek ciężkości
  ------------------------------------------------
  Druga, zupełnie świeża odsłona znakomitego, uznanego za jeden z najciekawszych cykli science fiction. „Star carrier” Iana Douglasa łączy w sobie znakomicie poprowadzoną akcję z refleksja na tematy dotyczące ekspansji kosmicznej. Ta i kolejne części serii teraz dostępne są także w wersji audio.
  Tym razem, w tomie „Środek ciężkości”, autor skupia się głównie na kwestiach związanych z dyplomacją i polityką międzyplanetarną. Po znakomitym otwarciu serii, w którym nie brakowało opisów techniki i scen walki, słuchacze mogą tym razem poznać kulisy decyzji, które sprawiają, że rozgrywka między poszczególnymi cywilizacjami przybiera określony kształt.
  Nie oznacza to bynajmniej, że „Środek ciężkości” to część przegadana. Nie zabraknie tu oczywiście trzymających w napięciu zwrotów akcji i wydarzeń, które przyprawią słuchaczy o szybsze bicie serca. Nastrój, który Douglas stworzył na początku cyklu, zostanie utrzymany – wielka rozgrywka wciąż trwa, trzeba się do niej odpowiednio przygotować.

  Format: MP3
  Jakość: 44 kHz, 128 Kbps, Mono
  Rozmiar RAR: 699,6 MB
  Rozmiar na dysku: 739,9 MB
  Czas nagrania: ~12h 41m
  Lektor: Roch Siemianowski

  Star Carrier III - Osobliwość
  ------------------------------------------------
  Douglas kontynuuje swoją fascynującą opowieść o kosmicznej armadzie, która atakuje terytorium potężnego wroga, i która jest wyklęta przez dowództwo na Ziemi. Koenig zdaje sobie sprawę, że będąc w defensywie Ziemia nie przetrwa, tym bardziej, że wróg zaatakował już Układ Słoneczny. W trzecim tomie główne skrzypce po raz kolejny grają Koenig i Trevor Gray. Polityka miesza się tutaj z wojną, a heroizm nie jest niczym wyjątkowym, lecz staje się sposobem życia. Szaleńczy wyścig z czasem, nieoczekiwane, szokujące odkrycia, a także realizm przedstawionych sytuacji sprawią, że będziecie słuchać ?Osobliwości? z zapartym tchem.

  Format: MP3
  Jakość: 44 kHz, 128 Kbps, Mono
  Rozmiar RAR: 693,6 MB
  Rozmiar na dysku: 702,1 MB
  Czas nagrania: ~12h 27m
  Lektor: Roch Siemianowski

  Star Carrier IV - Otchłań
  ------------------------------------------------
  Czwarta część cyklu Star Carrier. Fabuła "Otchłani" osadzona jest ponad dwadzieścia lat po wydarzeniach z finału tomu trzeciego. Nie zmienili się główni bohaterowie, przybyło kilku nowych. Trevor Gray jest kapitanem i służy na "Americe", ale pod rozkazami innego dowódcy. Admirała Koeniga spotykamy w powieści tuż po wygranych przez niego wyborach prezydenckich w USA. Obca rasa atakuje ludzką placówkę. Nowa rasa, stare problemy, ponieważ okazuje się, że wróg tak naprawdę jest ten sam, tylko kryje się za plecami innych.

  Format: MP3
  Jakość: 44 kHz, 128 Kbps, Mono
  Rozmiar RAR: 661,2 MB
  Rozmiar na dysku: 670,2 MB
  Czas trwania: ~11h 51m
  Lektor: Roch Siemanowski

  Star Carrier V - Ciemna materia
  ------------------------------------------------
  Lotniskowcowa grupa bojowa pod dowództwem Trevora „Piachu” Graya wyrusza do Czarnej Rozety, aby ustalić, w jakich okolicznościach został zniszczony okręt „Endeavor” i jego eskorta. Odkrywają oznaki działania cywilizacji tak potężnej, że jest w stanie kształtować nie tylko poszczególne planety, słońca czy galaktyki, ale całe wszechświaty. Tymczasem na Ziemi trwa wojna Stanów Zjednoczonych Ameryki z Konfederacją. Wojna nie tylko o przejęcie podnoszonych z ruin terenów zamieszkanych przez prymów, ale przede wszystkim mająca na celu zmuszenie USNA do podjęcia wraz z rządem w Genewie rozmów z Sojuszem Sh’daar. I to rozmów, które uczynić mają z ludzkości kolejną rasę podległą prastarej cywilizacji. Prezydent Koenig, sprzymierzony z Hegemonią Chińską, Północnymi Indiami, Rosją i Teokracją Islamską, nie chce się zgodzić na podobne rozwiązanie. Na pewno nie po tym, jak zniszczono stolicę USNA atakiem nanodekonstrukcyjnym, zabronionym wszelkimi konwencjami. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a wracający z wyprawy do Czarnej Rozety admirał Gray znajduje w okolicach Saturna ślady ataku floty Konfederacji na amerykańską stację kosmiczną. W dodatku siły wroga wspierane są przez jednostkę kosmiczną nieznanego pochodzenia. Co w takim położeniu powinien uczynić prezydent USNA? Jaką rolę odegra w wydarzeniach admirał Gray? Tego czytelnik dowie się na stronach piątej części cyklu Star Carrier.

  Format: MP3
  Jakość: 44 kHz, 128 Kbps, Mono
  Rozmiar RAR: 604,6 MB
  Rozmiar na dysku: 622,7 MB
  Czas trwania: ~12h 24m
  Lektor: Roch Siemanowski

  Star Carrier VI - Głębia czasu
  ------------------------------------------------
  Dwadzieścia lat po wizycie Grupy Bojowej „Ameryka” w Chmurze N’gai ludzkość znowu zetknie się z nieznanym. Na Ziemi dobiega końca wojna domowa między Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej a Konfederacją Terrańską. Przy udziale myśliwców z „Ameryki” zniszczone zostają ostatnie ogniska oporu, a przywódcy pojmani. W Europie, a także poza jej granicami, znaczenia nabiera pokojowy ruch Światło Gwiazd, a jego przywódca Constantine d’Angelo porywa tłumy swoimi entuzjastycznymi wystąpieniami. Tymczasem tajemniczy okręt o nieludzkiej technologii opuszcza bazę w Północnych Indiach. W pościg za nim ruszają eskadra „Black Demons”, lotniskowiec gwiezdny „Ameryka” oraz jednostka Straży Kosmicznej. Kto podróżuje zagadkowym okrętem? Czy to nowa, nieznana jeszcze ludziom rasa? A może sami Gwiezdni Bogowie? Niezwykła broń, jaką dysponują obcy, postawi przed ludźmi najtrudniejsze wyzwanie. W szóstym tomie serii Ian Douglas nie zawodzi – opisy kosmicznych zmagań, niezwykłych technologii, obcych sposobów myślenia splatają się w przyprawiający o zawrót głowy koktajl, od którego nie sposób się oderwać.

  Format: MP3
  Jakość: 44 kHz, 128 Kbps, Mono
  Rozmiar RAR: 436,5 MB
  Rozmiar na dysku: 483,5 MB
  Czas trwania: ~11:33m
  Lektor: Roch Siemanowski

  Ian Douglas - Star Carrier 1-6 [Audiobook PL]


  Aby komentować, oceniać oraz pobierać pliki zarejestruj się!
  Zarejestrować za darmo możesz sie TUTAJ. Pamiętaj, aby podać poprawny adres mail!

  Podobne pozycje: